Zrównoważone rybołówstwo

Prowadząc działalność połowową jesteśmy zainteresowani tylko nadwyżką zasobów ryb, podczas gdy ich baza pozostaje zdrowa i nienaruszona.

Działalność Arctic Navigations włączając w to poławianie, przetwarzanie i sprzedaż ryb uzależniona jest od istnienia zrównoważonych zasobów morza. Nasza firma ściśle współpracuje z polską i europejską administracją, z Północnoatlantycką Organizacją Producentów, z Morskim Instytutem Rybackim - Państwowym Instytutem Badawczym oraz z wieloma innymi podmiotami, aby w naszej działalności stosować zasady efektywnego zarządzania zasobami w celu prowadzenia zrównoważonych połowów oraz minimalizowania wpływu na środowisko.

W Unii Europejskiej, a co za tym idzie także i w Polsce, system zarządzania rybołówstwem należy do jednego z najlepszych i najbardziej kompleksowych rozwiązań tego typu na świecie. System ten zawiera wiele regulacji służących zarządzaniu i ochronie zasobów rybnych. Są to m. in.:

 

  • całkowity dopuszczalny połów (TAC) - uzyskany na podstawie badań naukowych dopuszczalny limit połowów,
  • zakaz używania niektórych narzędzi połowowych,
  • używanie sonarów i echosond w celu zwiększenia selektywności połowów,
  • walka z nielegalnymi, nieraportowanymi i nieuregulowanymi połowami,
  • odpowiednie certyfikaty umożliwiające sprzedaż produktów rybołówstwa.


Wszystkie powyższe czynniki powodują, że nieustannie dążymy do podnoszenia naszej wiedzy w zakresie zrównoważonego zarządzania rybołówstwem oraz w zakresie zmniejszania wpływu naszej działalności na środowisko naturalne.

4mk- grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.